Olej

Olivový olej je typickou súčasťou stredomorskej kuchyne. Vyrába sa lisovaním olív. Jeho používanie a konzumácia je považovaná za zdraviu prospešnú, vďaka veľkému množstvu vitamínov a antioxidantov. Olivový olej je dobre stráviteľný, nezaťažuje náš organizmus a má na neho naopak priaznivý vplyv. Napomáha znižovať riziko vzniku vážnych ochorení srdca a prospieva aj pleti a vlasom. Vďaka svojím blahodárnym účinkom je často popisovaný ako tekuté zlato. Posúďte sami.

Olivové oleje sa všeobecne delia na panenské, rafinované a zmesi obidvoch druhov. Za najkvalitnejší je považovaný olej panenský. Je lisovaný za studena a bez chemických prísad čo z neho robí prírodného pomocníka v našej kuchyni. Jeho chuť a vlastnosti oceníte nielen pri príprave studenej kuchyne. Bude aj skvelým a zjemňujúcim prvkom hotových pokrmov.

 
 • Radiť podľa:
 • 4 položiek celkom

Stránka 1/1

 • Panenský olivový olej Basso 250ml
  Tradícia olivových olejov už od roku 1904 Výberová akosť olivového oleja získaného priamo z olív výlučne mechanickými posupmi.
  Dostupnosť:Skladom 4 ks
  Kód:08035
  Značka:Basso Fedele & Figli srl
 • Ryžový olej Basso 1l
  Jedným z ďalších zdraviu prospešných olejov je olej ryžový
  Dostupnosť:Skladom > 5 ks
  Kód:08023
  Značka:Basso Fedele & Figli srl
 • Panenský olivový olej Basso 500ml
  Tradícia olivových olejov už od roku 1904 Výberová akosť olivového oleja získaného priamo z olív výlučne mechanickými postupmi.
  Dostupnosť:Skladom > 5 ks
  Kód:08010
  Značka:Basso Fedele & Figli srl
 • Panenský olivový olej-spray Basso 200ml
  Extra panenský olivový olej v spreji.
  Dostupnosť:Skladom 3 ks
  Kód:08048
  Značka:Basso Fedele & Figli srl