Ryžový olej Basso 1l

08023
1 hodnotenie

Jedným z ďalších zdraviu prospešných olejov je olej ryžový


  • (5 ks) Skladom
€5,80
Kategória: Ryžové oleje
Hmotnosť: 1.1 kg
 

Ryžový olej ponúka niekoľko unikátnych vlastností, ktoré z neho robia zaujímavý olej. Obsahuje zložky majúce potencionálny význam pre diétu a zdravie. Rafinovaný ryžový olej je veľmi používaný v Japonsku, Kórei, USA, Thajsku a postupne získava na popularite pre svoju chuť a stále vlastnosti. Má vysoký obsah prírodných antioxidantov s nutričnou hodnotou ako sú gamma-oryzanol, tokotrienoly atokoferoly.

ZLOŽENIE

Ryžový olej.
Vyrobený vytlačením z klíčkov plodu ryže.

POUŽITIE

Ryžový olej ako potravinársky olej na smaženie, pečenie, vyprážanie a do šalátových dressingov, je nový a zdravý spôsob prípravy tých najchutnejších pokrmov s účinnou starostlivosťou:

  • Pre svoju delikátnu chuť a príjemnú orieškovú arómu sa hodí na smaženie
  • S jeho vysokým bodom prepálenia (až 215 ° C) a nízkou priľnavosťou k pripravovaným pokrmom, je ryžový olej najčistejším olejom na vyprážanie na prípravu smažených pokrmov jemnej chuti
  • pečenie


PREČO POUŽÍVAŤ Ryžový OLEJ

Štúdie a výskum preukázali, že ryžový olej má značný hypocholesterolický účinok v porovnaní s ostatnými potravinovými olejmi. Tento účinok je prisudzovaný zložkám ako je Vitamín E (tokotrienoly a tokoferoly) a oryzanol. Tieto zložky sa získavajú z ryžových otrúb. Potravinové oleje bohaté na polynenasýtené mastné kyseliny sú známe pre svoju schopnosť znižovať celkový krvný cholesterol a zároveň znižujú výhodný cholesterol HDL, zatiaľ čo ryžový olej ako sa zistilo, zvyšuje HDL cholesterol a zároveň znižuje LDL (zlý) cholesterol v ľudskom tele. Ryžový olej má prakticky 0% transmastných kyselín a zadržiava značné množstvo Oryzanolu, ktorý spôsobuje, že sa olej tak rýchlo neprepaľuje, čo svedčí o jeho skvelej oxidačnej a termálnej stabilite. Ryžový olej taktiež obsahuje skvalén, ktorý sa stará o Vašu pokožku a spomaľuje tvorbu vrások.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Balenie: 1 L
Kartón: 6 ks (objednať možno ľubovoľné množstvo kusov)
Skladovanie: Pre udržanie kvality oleja sa odporúča skladovať olej v tme a nie v blízkosti tepelných zdrojov.

Výživové hodnoty v 100 ml

Energia
 824 kj /3389 kcal
Bielkoviny 0 g
Sacharidy 0 g

Tuky      

   z toho mononenasýtené mastné kyseliny

   z toho nasýtené mastné kyseliny

   z toho polynenasýtené mastné kyseliny

93 g 

40 g 

20 g

33 g

Cholesterol 0 g
Vláknina 0 g
Sodík 0 g
Vitamín E 13 mg 
Fitosterol 110 mg
Gamma - oryzanol 366 mg (108% DDD)